Více

Začala právní bitva o TV4You. K předběžnému opatření Primy se přidává i Nova

TV4You nehodlá ani po vydání předběžného opatření Městského soudu v Praze vyřadit z nabídky své mobilní streamovací služby programy televizní skupiny Prima

Primu nevypneme, stojí si na svém TV4You

Dvě největší komerční televizní skupiny v Česku zahájily právní bitvu s mobilní streamovací službou TV4You, za níž stojí krom jiných i bývalý ředitel České televize, Óčka a exministr kultury Jiří Balvín. Skupina FTV Prima minulý týden docílila prvního dílčího úspěchu: Městský soud v Praze vydal předběžné opatření, jímž TV4You zakazuje streamovat televizní kanály Primy a nabízet u nich funkci TimeShift. Rozhodnutí padlo minulou středu 3. listopadu, poskytovatel TV4You o něm byl vyrozuměn o den později. „Předběžné opatření nám přišlo ve čtvrtek. Teď nám běží patnáctidenní lhůta k vyjádření,“ potvrdil serveru DigiZone.cz Jiří Balvín, který vlastní pětinový podíl v zapsaném spolku In4You, jenž službu provozuje.

MIF17

Podle Balvína soud přebírá argumentaci televizí, podle nichž TV4You provozuje převzaté vysílání. K tomu je třeba souhlas vysílatele a registrace u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Stejný instrument se týká i operátorů kabelové televize, IPTV nebo satelitních platforem. Jiří Balvín ale už v dřívějším rozhovoru pro DigiZone.cz popřel, že by TV4You televizní stanice ve své nabídce šířila či provozovala jejich převzaté vysílání. „My je nešíříme, my pouze tomu, kdo řádně platí koncesionářské poplatky, zajišťujeme přístup nejenom ke všem kanálům České televize, ale i neplaceným kanálům komerčních stanic. Tedy Novy, Primy a dalších. Jsou to pouze volně šířené programy prostřednictvím DVB-T. K těm má právo k přístupu každý, kdo řádně platí koncesionářský poplatek,“ uvedl.

 

Foto: Karel Choc, DigiZone.cz

Jiří Balvín je stále přesvědčen, že souhlas televizí k jejich streamování prostřednictvím aplikace TV4You nepotřebuje. Primu prý vypínat nebude.

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+