Více

Začala kontrola cen, za které jsou televize šířeny v DVB-T

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přistoupil v těchto týdnech ke kroku, který avizoval již na květnovém setkání s novináři a z něhož určitě nebudou mít operátoři terestrických multiplexů příliš velkou radost. Jde o cenovou kontrolu, která si klade za cíl zjistit, zdali televizím nejsou předražovány služby a šíření v DVB-T. Dnes o tom informuje ekonomický deník E15.

Pokud by došlo ke sporu, podle listu by mohl regulační orgán stanovit, zda je či není cena přiměřená. Toto není snaha regulovat ceny operátorů. Po cenové kontrole však budeme umět řešit spory operátorů a televizí. Budeme schopni říci, jaká cena je akceptovatelná a jaká je neakceptovatelná, uvedl pro E15 předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák. Kontrola má být dokončena v průběhu července. List připomíná, že poplatky za šíření nejsou zanedbatelnou částkou – jde o stovky milionů korun.

Samotné České Radiokomunikace, dominantní provozovatel rozhlasových a televizních vysílačů v České republice, se však kontroly nebojí. Vzhledem k tomu, že všechny pozice v multiplexu 2 byly velmi rychle obsazeny, je zřejmé, že ceny, které Radiokomunikace účtují ve své síti, jsou pro vysílatele atraktivní a nastaveny na tržní úrovni, konstatoval ředitel pro transformaci ČRa Kamil Levinský. Ředitel zpravodajské stanice Z1 Martin Mrnka uvedl, že televize však s cenami nebudou spokojeny nikdy.

ČTĚTE TAKÉ: ČTÚ bude řešit problém RTA vs. CDG jako obchodní spor

6 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 17. 6. 2009 1:10

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+