Více

Zabrání systém Viaccess PC5.0 sdílení karet pro příjem satelitní televize?

Francouzská společnost Viaccess SA, kterou kontroluje France Télécom, si slibuje od zavedení nového kódovacího systému označovaného jako Viaccess PC5.0 obranu proti tzv. sdílení karet – sharingu, o kterém píšeme také v dnešním článku. Společnost, která je odpovědná za dodávání ochranných a bezpečnostních systémů pro řadu platforem vypustí na světlo světa svou novou generaci již brzy.

Prvním zákazníkem systemu Viaccess PC5.0 se stane podle zatím nepotvrzených informací satelitní platforma CANAL+ France. Pokud se skutečně potvrdí nemožnost sdílet karty, byla by to dobrá zpráva také pro ruskou platformu NTV Plus, která je tímto způsobem příjmu velmi oblíbená. V současné době jsou v oběhu 4 verze systému Viaccess – PC2.5 Viaccess, Viaccess PC2.6, Viaccess PC3.0 a Viaccess PC4.0. Poslední se objevil na trhu v roce 2008 pod označením PRAHA (Proactive Against Hacker Attacks).

Systém Viaccess PC4.0 obsahuje několik nových prvků souvisejících s ochranou proti neautorizovanému příjmu. V současné době ho používají např. švýcarská platforma SRG SSR a arabská ART – obě na pozici 13 st. vých. I přes ochranné prvky bylo potvrzeno sdílení karet pro příjem těchto balíků. Problémy s tímto druhem pirátství má i nová nabídka platformy CANAL+ pro arabské země, kdy je na jednu kartu napojených hned několik domácností.

Zdroj: Satkurier.pl

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 1. 6. 2009 15:46

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+