Více

Z1 masově propouští, odchází šéf zpravodajství Hanslík

Další ze zakládajících managerů zpravodajské televize Z1, šéfredaktor zpravodajství Hanuš Hanslík, opouští televizi. Na jeho místo nastoupí dosavadní moderátorka Jana Víšková. Jeho odchod souvisí se snižováním nákladů televize, které provádí nový generální ředitel stanice Zdeněk Šámal. Součástí změn má být i masové propouštění.

MIF17

Podle informací deníku E15 by se měl měsíční rozpočet stanice snížit z 19 mil. na 13 mil. Kč, tedy přibližně o 30 procent. Se snižováním stavu zaměstnanců jsme začali už před měsícem. Konečný stav bude takový, aby zvládli kvalitně vyrobit novou podobu programového schématu a zároveň aby se vešli do rozpočtu stanoveného vlastníkem, uvedl Šámal pro E15.

Úspory se pochopitelně projeví i na programu. Zmizí například externě dodávaný magazín o médiích Z1 Marketing, který připravovala redakce týdeníku Strategie. Úpravy se dotknou i dalších titulů, zejména ekonomických magazínů. Nerušíme je, pouze měníme jejich podobu a strukturu výroby. Nové programové schéma zveřejníme až poté, co ho představíme RRTV. Je to už spíš otázka dnů než týdnů, doplnil pro E15 Šámal.

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 4. 8. 2009 12:35

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+