Více

Vzniká „nový Skylink“ se základními programy zdarma. Chystá ho původní majitel Skylinku

Co na plány slovenské společnosti Towercom říká zástupce Skylinku a CS Linku v České republice Jaromír Glisník? A chystá nová satelitní služba expanzi i na český trh?

STV, Markíza a JOJ už souhlasily

Základní televizní programy ze satelitu navždy zdarma. Takovou reklamní kampaní před lety válcovala český a slovenský trh nová satelitní služba Skylink, která vznikla z původní ostravské platformy Trade&Technology. Když ji v roce 2011 stejně jako konkurenční CS Link koupila lucemburská společnost M77 Group, nynější M7 Group, netrvalo dlouho a základní bezplatná programová nabídka byla zpoplatněna „servisním poplatkem“, který od té doby neustále roste. Původní majitel Skylinku, slovenský telekomunikační operátor Towercom, nyní připravuje novou satelitní službu, která by byla založená na stejném principu jako kdysi Skylink: základní televizní programy v SD kvalitě budou mít zákazníci zdarma, za HD verze a tematické stanice si zaplatí.

MIF17

Towercom je ve svých plánech už docela daleko, podle slovenského serveru Živé.sk se dohodl s veřejnoprávní televizí RTVS a komerčními skupinami Markíza a JOJ na šíření jejich volně vysílaných programů z DVB-T zdarma i na satelitu. Určitý problém měl pouze s Markízou, která souhlasila pouze s časově omezeným zařazením stanic Markíza, Doma a Dajto do této bezplatné nabídky. Jisté je, že nová satelitní služba má vysílat na satelitu Astra ze stejné pozice jako Skylink s CS Linkem. Towercom tak začne přímo konkurovat svojí původní službě a využije k tomu stejný obchodní model, s nímž pro Skylink a CS Link získal miliony klientů, které později výhodně prodal lucemburské skupině M7 Group. Té se dozajista nová aktivita Towercomu nebude líbit.

Člen představenstva M7 Group Jaromír Glisník

Foto: Channels

 Jaromír Glisník stavěl pro Towercom satelitní službu Skylink a zůstal v ní i po jejím prodeji lucemburské skupině M7 Group. Nyní Towercom chystá Skylinku konkurenci.

Co na to Jaromír Glisník ze Skylinku?

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+