Více

Vysílání k podzimním komunálním volbám nabídne Česká televize od 1. září

UVNITŘ DOKUMENT – Vysílání rozšíří série šesti debat se Zuzanou Tvarůžkovou a Václavem Moravcem. Tři z nich se budou konat v obcích, které získaly v posledních letech titul Vesnice roku.

Už od 1. září nabídne Česká televize speciální vysílání, které se bude týkat podzimních komunálních voleb. Ty se uskuteční o měsíc později, konkrétně 10. a 11. října. Vzhledem k tomu, že chce veřejnoprávní médium zvýšit u diváků povědomí o komunální politice a zvýšit celkový zájem veřejnosti o ni, chystá doposud nejkomplexnější informační servis o regionálně významných tématech, tři debaty propojující ministry s lokálními politiky a jejich problémy, tři debaty z největších metropolí, ve kterých se představí kandidáti na primátora, i speciální vysílání v průběhu volebního víkendu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: ČT 24 HD by mohla teoreticky odstartovat hned, brání tomu ale nevybavenost studií

Česká televize se volbám do zastupitelstev obcí zatím nikdy v takové míře jako nyní nevěnovala, konstatoval při této příležitosti ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal a doplnil: Roli regionálního zpravodajství na ČT 24 posilujeme dlouhodobě a nyní budeme moci naplno využít všechny tyto zkušenosti. Až do voleb budeme například každý všední den divákům představovat jeden z problémů souvisejících s místní samosprávou, a to hned v několika pořadech, ve Studiu 6, kontinuálním vysílání ČT 24 a v Událostech v regionech.

ČTĚTE TAKÉ: Ukrajina odpověděla na ruskou propagandu, v promu nové stanice je i Praha

MIF17

Jak už dříve avizoval šéf České televize Petr Dvořák, speciální vysílání rozšíří série šesti debat se Zuzanou TvarůžkovouVáclavem Moravcem. Tři z nich se budou konat v obcích, které získaly v posledních třech letech titul Vesnice roku, další pak v Ostravě, Brně a Praze. Vesnice roku přinesou diskuse, ve kterých se propojí politici z místních samospráv s ministry, pod které spadá problematika, jež je nejvíce trápí. V obci Řepice se tak například budeme věnovat dotacím, doplnil ředitel zpravodajství s tím, že v každé ze tří metropolí Čech, Moravy a Slezska se představí kandidáti na primátora. Tak jako v předchozích volebních speciálech budeme v těchto debatách při zvaní hostů vycházet z průzkumů volebního potenciálu, které pro nás zpracuje nezávislá agentura, uvedl Šámal.

podzimni volby 2014 by Lukáš Lucky Polák

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 29. 8. 2014 10:06

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+