Více

Vysílací rada zlegalizovala Fleischmannově Rádiu Zet zařazování hudby

Zatímco manažeři české pobočky Lagardère byli dlouhodobě toho názoru, že licence hudbu ve vysílání „Zetka“ vyloženě nezakazuje, vysílací rada s nimi nesouhlasila.

Provozovatel zpravodajského a publicistického projektu Rádio Zet, které provozuje skrze společnost BBC Radiocom mediální dům Lagardère Active Česká republika vedený Michelem Fleischmannem, se už nemusí obávat, že by ho Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) v budoucnu popotahovala za zařazování hudby. Zatímco Fleischmannovi manažeři byli toho názoru, že licence hudbu ve vysílání „Zetka“ vyloženě nezakazuje, vysílací rada s nimi nesouhlasila. BBC Radiocom byla za zařazování těchto bloků několikrát regulátorem popotahována.

K TÉMATU: Rádio Zet/BBC chce zlegalizovat zařazování hudby, žádá RRTV o změnu licence

Rada udělila předchozí souhlas se změnou skutečností uvedených v žádosti o licenci k provozování rozhlasového vysílání programu ZET prostřednictvím vysílačů spočívající ve změně znění popisu vysílání v českém jazyce v programovém a vysílacím schématu tak, že nově bude znít „v českém jazyce – zpravodajství, publicistika, vzdělávání, sport, zábava a hudba“, a v doplnění nové licenční podmínky tohoto znění: „V rámci vysílání (bloků) v českém jazyce musí časový rozsah vysílaného zpravodajství, publicistiky, vzdělávání, sportu a zábavy ve svém souhrnu převažovat nad celkovým rozsahem vysílané hudby, uvedla rada.

MIF17

ČTĚTE TAKÉ: Fleischmannovo české vysílání BBC se může přejmenovat, RRTV schválila změnu

Regulátor dále souhlasil s tím, že v pracovní dny bude blok v českém jazyce zařazován v čase od 6.00 hodin do 19.00 hodin a o víkendech a svátcích bude zařazován v čase od 7.00 hodin do 18.00 hodin. V ostatních časech bude zařazováno vysílání stanice BBC World Service v angličtině. V rámci bloku denního vysílání v českém jazyce bude vysílaná i souhrnná tříminutová zpravodajská relace BBC World Service v angličtině, a to zpravidla každou hodinu ve třicáté minutě. Lagardère může slavit už díky rozhodnutí vysílací radě na jejím předchozím zasedání. Tehdy RRTV souhlasila s tím, že Rádio Zet nemusí do svého vysílání zařazovat bloky, jejichž dodávku si původně nárokoval Český rozhlas.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 21. 5. 2015 11:54

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+