Více

Vypne Český rozhlas vysílání Rádia Wave pro Prahu?

Českému rozhlasu 4 – Rádiu Wave hrozí, že bude muset ukončit vysílání z jediného analogového vysílače Cukrák, odkud šíří svůj signál pro Prahu a střední Čechy. Agentuře ČTK to potvrdil předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Václav Žák, podle něhož rozhlas nezákonně odebral jednu frekvenci svému středočeskému studiu a přidělil ji okruhu ČRo 4.

MIF17

Podle zákona přitom ČRo může analogově šířit tři celoplošné okruhy (ČRo 1 – Radiožurnál, ČRo 2 – Praha a ČRo 3 – Vltava) a vysílání regionálních studií. Stanici ČRo 4 – Rádio Wave rozhlas označuje za digitální okruh s celoplošným pokrytím. Rada proto minulý týden zahájila s ČRo správní řízení o neoprávněném vysílání a požádala rozhlas, aby do patnácti dnů zjednal nápravu. Jinými slovy, aby na středočeskou frekvenci 100,7 MHz vrátil vysílání stanice ČRo Region Střední Čechy.

Buď požádají o změnu zákona, nebo to zřejmě budou muset v analogovém vysílání vypnout, míní Václav Žák. Změna zákona o ČRo by ale rozhodně zabrala více času než požadovaných patnáct dní, do kterých má rozhlas „zjednat nápravu“.

7 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 4. 3. 2007 17:34

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+