Více

Vypínání DVB-T před rokem 2024? Nepřipadá v úvahu, slíbilo ministerstvo televizím

Oficiální postoj České republiky k uvolňování pásma 700 MHz pro potřeby mobilních operátorů bude nakonec zřejmě výhodnější pro televize, i když to tak dlouho nevypadalo.

Náměstkův dopis k nezaplacení

Bude muset Česká republika opustit část frekvencí pro zemské televizní digitální vysílání před vypršením platnosti kmitočtových přídělů pro stávající celoplošné multiplexy, jak prosazují někteří vrcholní politici Evropské unie, nebo si Češi vyjednají výjimku? Ze zprávy Pascala Lamyho o dlouhodobé politické strategii pro budoucí využívání pásma UHF pro Evropskou komisi vyplývá, že by EU chtěla uvolnit pásmo 700 MHz už okolo roku 2020. Ještě předtím by měly všechny sítě DVB-T migrovat na nový standard DVB-T2. Jenže celoplošné multiplexy DVB-T v Česku mají kmitočtové příděly do let 2021 až 2024. A veřejnoprávní Česká televize opakovaně deklarovala, že dříve než po roce 2024 se kmitočtů pro svůj veřejnoprávní multiplex 1 vzdát nehodlá.

MIF17

Jenže rok 2024 jako nejbližší termín opouštění pásma 700 MHz českým televizím zatím nikdo veřejně negarantoval. I vládou nedávno schválená Strategie správy rádiového spektra ohledně uvolňování pásma 700 MHz praví, že: Termín uvolnění pásma 700 MHz by měl být stanoven na základě politického rozhodnutí, které bude reflektovat skutečnost, že toto rozhodnutí bude mít vliv na budoucí rozvoj pozemního televizního vysílání v České republice. Jenže osm měsíců před přijetím Strategie správy rádiového spektra dostaly největší české televizní stanice dopis od náměstka ministra průmyslu a obchodu Karla Novnotného, který obsahuje konkrétní návrh pozice České republiky k mezinárodním jednáním o využití kmitočtového pásma UHF. Server DigiZone.cz má tento dopis k dispozici.

 

Foto: AČRA-MK

Náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný na letošní konferenci Digimedia 2015

Přišlo nám psaní, z ministerstva...

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+