Více

Výměnu technologií pro DVB-T na Děvíně komplikoval déšť

Podrobnosti ze včerejší výměny vysílacích technologií pro stanoviště Mikulov – Děvín přinesl včera ve svém vysílání Český rozhlas Brno, a to v pořadu Otázky a odpovědi. V něm zpovídala redaktorka Vlasta Gajdošíkova vedoucího Správy CHKO Pálava Jiřího Matušku, Jana Černého z Českých Radiokomunikací a Josefa Stanislava z firmy, která měla přepravu techniky na starosti.

Včerejší akce umožní maximálně do konce března spustit digitální vysílání multiplexu 2 z Děvína s kanály Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a TV Barrandov. Jelikož byla přístupová cesta velmi těžko schůdná, hrozilo by např. převrácení auta nebo znečištění okolí pohonnými hmotami, byl zvolen pro výměnu vrtulník. Doprava vozidlem by pak byla navíc otázkou možná i tří až čtyř dnů. Tzv. vrtulníkový most už mají zaměstnanci CHKO Pálava úspěšně odzkoušený z minulých let, kdy ve spolupráci s českou armádou likvidovali vojenské objekty.

MIF17

Jak upozornila redaktorka ČRo Brno Vlasta Gajdošíková, na Pálavě sice vládlo bezvětří, ale práci pilota a montážních pracovníků komplikoval déšť. Josef Stanislav z přepravní firmy konstatoval, že na celé práci byla nejdůležitější přesnost a organizace v sehraném týmu lidí. Kolik toho vrtulník unese, podle něj není důležité na hmotnosti, ale na tom, kolik se toho vejde objemově do jeho přepravní sítě. Vozíme tak okolo 700 až tisíc kilogramů, dodal Stanislav. Na podzim pak proběhne druhá etapa digitalizace Děvína, jejíž součástí bude výměna hlavního anténního systému.

K TÉMATU:
Moravský Děvín se dočká v úterý nové technologie pro multiplex 2

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 18. 3. 2009 12:04

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+