Více

Výhru českých „lvíčat“ nad Srbskem vidělo 323 tisíc diváků, vítězem soboty Hunger Games

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Hned tři menší televize pokořily v celodenním podílu na dospělém publiku hranici šesti procent: Nova Cinema, ČT Sport a TV Barrandov.

ČT Sport v prime time čtyřkou trhu

Srbské „Waterloo“ na evropském fotbalovém šampionátu do 21 let, v němž česká reprezentace vyhrála 4:0 a výrazně tak zvýšila svoje šance na postup ze základní skupiny, přitáhlo v sobotu podvečer k televizním obrazovkám výrazně víc diváků než prohraný úvodní zápas Čechů s Dánskem. Utkání, které ČT Sport přenášela od 17:45, vidělo v průměru 323 tisíc dospělých diváků a 13,22 procenta publika (12,29 procenta ve věku 15 až 54 let). ČT Sport díky němu zvýšila svůj celodenní podíl na dospělém publiku až na 6,26 procenta, na pozici čtvrté nejsledovanější televize v zemi to ale nestačilo. S podílem 6,33 procenta ji získala Nova Cinema. Nad šestiprocentní podíl se za celý den dostala i TV Barrandov (6,01 procenta).

PÁTEČNÍ DATA: Mrazík nestačil na Čert ví proč, u mladých diváků byly ale páteční pohádky Novy a ČT1 vyrovnané

Sportovní kanál České televize byl ale čtyřkou trhu v hlavním vysílacím čase. Od 19 do 23 hodin jej sledovalo 6,75 procenta dospělých diváků u televizních obrazovek, zatímco Novu Cinemu 5,62 procenta a TV Barrandov 6,13 procenta. Vítězem sobotního večera se stal film Hunger Games na hlavním kanálu Novy, který od 20:20 hod. přilákal 591 tisíc dospělých diváků a 19,82 procenta publika (30,20 procenta ve věku 15 až 54 let). Na paty mu ale šlapala zábavná soutěž Hodina pravdy, kterou na ČT 1 od osmé večer zhlédlo 501 tisíc dospělých a 16,17 procenta. U mladších diváků od 15 do 54 let ale Hodina pravdy dosáhla třetinového výkonu filmu na Nově, konkrétně podílu 11,20 procenta.

V placené sekci DigiZone.cz najdete tabulky celodenních a večerních podílů v cílových skupinách D15+ a D15-54 a přehledy TOP 5 pořadů za jednotlivé programy České televize, Novy, Primy a TV Barrandov.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+