Více

Vulgarity prezidenta republiky během Hovorů z Lán bude řešit i vysílací rada

UVNITŘ AUDIO – Rozhlas se kritice ihned po odvysílání pořadu bránil. Nemohl zabránit vyřčení vulgarit, protože Zemanův proslov byl odvysílán živě. Stížností na Zemana bylo okolo dvou set.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se bude na některém ze svých příštích zasedání zabývat po zpracování analýz vulgárními výrazy, které použil prezident republiky Miloš Zeman během posledního vydání pořadu Hovory z Lán. Vyplývá to ze zápisu regulátora. Rada obdržela v posledních dnech velké množství stížností posluchačů na pořad Hovory z Lán, který odvysílal Český rozhlas dne 2. 11. 2014 na programu Český rozhlas 1 – Radiožurnál, a rovněž na televizní pořady, zejména zpravodajské, v nichž v neupravené podobě zazněly výňatky z uvedeného pořadu, konstatoval regulátor.

K TÉMATU: Miloš Zeman rozebere svoji cestu do Číny v nedělních Hovorech z Lán na Radiožurnálu

stul

Český rozhlas se kritice ihned po odvysílání pořadu bránil. Nemohl prý zabránit vyřčení vulgarit, protože Zemanův proslov byl odvysílán živě. Veřejnoprávní médium už na svém webu informovalo, že se chce kvůli inkriminovanému pořadu s prezidentem republiky sejít jeho generální ředitel Peter Duhan. Miloš Zeman mimo jiné ve svém projevu použil slovní spojení „ku*da sem, ku*da tam“ a také se moderátora Jana Pokorného řečnicky zeptal, zdali ví, co je to „pussy“. Sám si pak v češtině odpověděl. Zemanův mluvčí Jiří Ovčárek nevidí v možné schůzce s prezidentem problém a měla by se uskutečnit. Jednat s ním chce i premiér Bohuslav Sobotka.

26 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 10. 11. 2014 0:11

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+