Více

Všem radním z ČSSD ve „velké“ vysílací Radě končí mandát. Šance pro Babišovo ANO?

Pokud zůstane zachováno nepsané pravidlo o rozdělení mandátů v RRTV, většinu z osmi obsazovaných míst ve velké mediální radě si rozdělí sociální demokraté s hnutím ANO.

Končí i předseda RRTV Ivan Krejčí

Pouze do tohoto pátku 27. března mohou poslanecké kluby parlamentních politických stran podávat k volebnímu výboru Poslanecké sněmovny návrhy na kandidáty do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). V květnu končí mandát sedmi radním, navíc osmé místo je uvolněné už delší dobu odchodem bývalé předsedkyně Rady a později řadové radní Kateřiny Kalistové (ČSSD) na post první náměstkyně ministra kultury. Obměna se tedy dotkne nadpoloviční většiny z 13 členů RRTV, což se odrazí ve změně rozložení politických sil v tomto regulačním úřadě. To dosud kopírovalo složení předchozí Poslanecké sněmovny, v níž měly největší zastoupení ČSSD a ODS. Jenže to není ODS, kdo bude muset obhajovat většinu pozic v RRTV.

Radu v květnu opustí všichni čtyři radní za nejsilnější koaliční stranu ČSSD, včetně předsedy Ivana Krejčího a místopředsedy Pavla Foltána. Odchází i sociálnědemokratičtí radní Jan Kostrhun (bývalý poslanec za ČSSD) a Martin Bezouška, který svého času dělal mluvčího sociálnědemokratickému ministrovi kultury Vítězslavu Jandákovi. Opoziční ODS přijde o dva radní: místopředsedu Rady a někdejšího mluvčího ODS Milana Boušku a radního Jiřího Šenkýře, který byl v minulosti senátorem za KDU-ČSL. Další dva členy si tato strana ve velké vysílací radě podrží, a to místopředsedkyni Irenu Ondrovou (ale jen do července) a bývalého senátora a exprimátora Brna Richarda Svobodu. ODS má dokonce šanci po přechodnou dobu RRTV předsedat.

 

Repro: Česká televize

Ivan Krejčí si užil předsednictví RRTV jen něco přes rok.

Dočasná předsedkyně z ODS?

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+