Více

Volný TV v Praze zatím jen na pravém břehu Vltavy

„Internetová“ televize od společnosti Czech On Line, Volný TV, zatím v Praze nepřekonala Vltavu a je dostupná pouze pro zákazníky na jejím pravém břehu. Vyplývá to z červencové Měsíční monitorovací zprávy [PDF, 397 kB] Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ): Služba Volný TV je v současnosti dostupná v Praze v lokalitách: Vršovice, Strašnice, Spořilov, Zahradní město, v části Vinohrad a Žižkova a na většině území města Brna.

ČTÚ konstatuje, že cena základní nabídky s deseti programy je 297 korun měsíčně a vypočítává přehled diváckých možností. Služba nabízí uživatelům sledování několika desítek televizních stanic s možností ‚pause‘ (dočasné pozastavení sledování) a ‚start over‘ (sledování pořadu od začátku), premiérové filmové kanály, on-line videopůjčovnu (Video On Demand), službu elektronického programového průvodce (EPG) unikátní službu HBO Digital a další služby, jako je fotoalbum (možnost uložení fotografií a jejich prohlížení na obrazovce) nebo hry na TV obrazovce, píše ČTÚ.

Nevýhodou služby Volný TV oproti konkurenční O2 TV od Telefóniky O2 je její malá dostupnost. Navzdory původním optimistickým plánům dostane Czech On Line televizi přes internetový protokol zatím jen k divákům v české a moravské metropoli. Praha je navíc pokrytá pouze částečně.

Dostupnost Volný TV

Představení služby: „Internetová“ televize Volný TV startuje

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+