Více

Volejte Kateřině Brožové

Jediný člověk, kterého nelze z televize Barrandov odvolat, by si zasloužil nějakou exekutivní funkci. Alespoň by si na něm už žádný z generálních ředitelů nevylámal zuby.

Jan Potůček

Ilustrace: Nenad Vitas

Pouhá dvě vydání pořadu Volejte Železnému absolvoval Vladimír Železný v nové funkci ředitele pro strategický rozvoj vydavatelství Empresa Media. Tuto sobotu se už na obrazovce neobjevil, a Barrandov o tom informoval klasicky pouhý den před touhle mimořádnou programovou změnou: sobotní poledne „zaplácne“ dokumentárním cyklem České milování od společnosti Febio, nově nazvané „O lásce“. Zlé jazyky na Facebooku hned dodaly, že to asi bude o lásce k penězům. To však není vzhledem k peripetiím TV Barrandov pod nynějším vlastníkem příliš dobré přirovnání.

Vladimír Železný sešel z očí a tím pádem sejde i z mysli, takže možná už v tuto chvíli není ředitelem pro strategický rozvoj, ani zaměstnancem Empresa Media, aniž bychom se o tom měli šanci dozvědět. Ostatně, i v případě Františka Nachtigalla, když odcházel z funkce šéfredaktora časopisu Týden v Emprese, jsme byli nějakou dobu přesvědčováni, že v rámci vydavatelství povýšil, a přitom si už vrabci na pražských střechách cvrlikali, že odchází do konkurenční Mafry. V Emprese zkrátka nikdo neví dne ani hodiny – s jedinou výjimkou. Kateřina Brožová je neodvolatelná.

MIF17

Herečka, na které si vylámal zuby nejeden z posledních cca pěti generálních ředitelů této televize, teď bude nově spolumoderovat pořad Volejte Cibulkovi, jenž nahradí Volejte Železnému a má být skutečně o programu televize Barrandov. Je to třetí periodický pořad na TV Barrandov, v němž bude vystupovat (a to nepočítáme silvestrovskou estrádu, Barrandovský čumáček a jiné jednorázovky). To už je docela slušná porce, a vzhledem k tomu, že Kateřina Brožová má ambici vystupovat nejen před kamerou TV Barrandov, ale i za ní (pověstná je její cesta na festival do Cannes v roli programové manažerky Barrandova), možná by měl Jaromír Soukup zauvažovat o nějaké oficiálnější funkci.

Lehce se totiž může stát, že ve vedení Barrandova už nebude chtít pracovat nikdo jiný. V Česku se nic neutají a vnitřní poměry na Barrandově jsou stále smutnější písničkou. Vlastnit plnoformátovou celoplošnou televizi proto, aby v ní mohla vystupovat vaše přítelkyně, je poněkud drahý koníček. Zvláště když ony deklarované synergie s tištěnými tituly stejného majitele jaksi nevychází, protože se cílové skupiny těchto médií silně míjí. Vždyť co společného mohou mít diváci TV Barrandov a čtenáři časopisů Týden, Instinkt, Sedmička, Popcorn a Top dívky? Kateřina Brožová ani major Zeman to nebudou.

Anketa

Měla by se Kateřina Brožová stát generální ředitelkou TV Barrandov?

22 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 7. 4. 2014 15:02

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+