Více

VOD portál kanálu Arte dostupný na platformě Chromecast mohou využit i Češi

Arte je teprve druhou televizní stanicí, jejíž archiv mohou zájemci prostřednictvím této technologie na území naší republiky sledovat. Tou první je zpravodajský kanál France 24.

Německo-francouzský kanál Arte, který je ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) dostupný v rámci prémiového balíku v kabelové nabídce společnosti UPC Česká republika a také jako free-to-air, tedy nekódovaná stanice, na satelitu Astra, pozice 19,2 stupně východně, vstoupil na platformu Chromecast od Googlu. Chromecast je zařízení, které umožňuje mimo jiné streamování video obsahu do televizorů s HDMI portem a v rámci něho jsou k dispozici například služby YouTube, Google Music, Deezer nebo Rdio. „Klíčenka“ se v České republice oficiálně zatím neprodává, přesto je jí možné v některých e-shopech bez problémů sehnat.

K TÉMATU: Česká televize se staví ke Google Chromecast zatím zdrženlivě

Arte je teprve druhou televizní stanicí, jejíž služby na Chromecastu mohou teoreticky i prakticky využít jeho majitelé z České republiky. Tou první se poměrně nedávno stal zpravodajský kanál pocházející původně také z Francie, stanice France 24. Majitelé Chromecastu si mohou aplikaci Arte stáhnout bezplatně z „Obchodu Play“, případně přímo prostřednictvím Cast Store, který obsahuje všechny aplikace dostupné na této platformě. Některá videa pochopitelně nebudou z důvodu licenčních práv v České republice, případně na Slovensku, dostupná, ale možnost spuštění například koncertních vystoupení určitě majitel Chromecastu uvítá.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 10. 7. 2014 8:49

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+