Více

Vládní prohlášení pamatuje na digitalizaci, chce pestřejší trh

Větší programovou rozmanitost, vzdělanost a informovanost občanů si slibuje druhá vláda premiéra Mirka Topolánka od procesu digitalizace rozhlasového a televizního vysílání v České republice. Kabinet dnes schválil vládní prohlášení, v němž věnuje digitalizaci celý odstavec (byť úplně poslední).

Vláda považuje za významný přechod na digitální vysílání a hodlá předložit návrh změn příslušných právních předpisů nezbytných k realizaci tohoto záměru. Od tohoto procesu očekává rozvoj mediálního trhu, který ve svém důsledku povede ke zvýšení programové rozmanitosti, vzdělanosti a informovanosti občanů, stojí v dokumentu, s nímž vláda v pátek předstoupí před Poslaneckou sněmovnu.

Digitalizaci zmiňovala ve svém prohlášení i předcházející vláda, omezila se ale jenom na konstatování, že podporuje proces přechodu na digitální vysílání a rozmanitější trh. Nyní se kabinet přímo zavazuje, že zajistí potřebné legislativní změny. V prvé řadě jde o novelizaci zákonů o rozhlasovém a televizním vysílání a elektronických komunikacích, jimiž by stát zavázal stávající provozovatele televizního vysílání k vrácení analogových kmitočtů a přechodu na DVB-T.

38 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 18. 1. 2007 14:28

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+