Více

Vladimír Rusnák: Pro Digi TV není sport možnost, ale povinnost

Satelitní platforma Digi CZ představila letos také vlastní OTT řešení nazvané Digi2Go. Jak letošní rok hodnotí její šéf Vladimír Rusnák?

Při rozhovoru neskrývá Vladimír Rusnák svoji spokojenost a optimismus ohledně dalšího vývoje své společnosti. Za ideální považuje pro diváky kombinaci satelitního a IPTV vysílání, jak ji jeho společnost nabízí. Třeba starší diváci nemají o nelineární řešení zájem. Zájem o něj mají naopak mladší diváci a střední generace je sice na něčem vychovaná, ale na druhou stranu je ochotná se učit novým věcem, vysvětluje Rusnák.

Jak se vyplácí orientace na sportovní fanoušky? Před rokem a půl jsme koupili firmu, která se sportovním divákům věnovala už šest let. Nebyla tedy otázka, jestli chceme dělat sportovní televizi. My už jsme ji jako sportovní koupili. Mezi našimi zákazníky je 75 až 80 procent těch, kteří pravidelně sledují fotbal, což je rozdíl i oproti jiným operátorům. Pro nás není sport variantou, ale povinností, naši zákazníci ho prostě vyžadují, tvrdí Rusnák. Neměl tak jinou možnost než investovat do exkluzivního obsahu, který se Digi CZ podle Rusnákových slov také vyplácí.

Konkrétní počty zákazníků ale zatím ještě uvádět nechce. Vstoupili jsme do Digi CZ v době, kdy ztrácela zákazníky. Přišli jsme s dlouhodobým plánem společnost zásadně a rychle změnit, tedy stabilizovat, modernizovat a rozvíjet. Nyní končíme fázi stabilizace spojenou s migrací zákazníků na novou satelitní technologii, významně jsme rozšířili programovou nabídku, spustili jsme internetovou televizi Digi2Go a přicházíme do růstové fáze, plánuje Rusnák. Počet zákazníků podle něj roste a odpovídá představám a plánům společnosti. Věřím, že za pár měsíců všechny překvapíme, slibuje Rusnák.

MIF17

Nad očekávání je podle Rusnáka i zájem o OTT službu Digi2Go. Od spuštění Digi2Go jsme získali už několik tisíc zákazníků, podstatná část k nám přichází od konkurence. Po zavedení samostatného balíčku Sport Plus evidujeme ve velké míře i zájem zákazníků, kteří nikdy placenou televizi neměli a dosud jim stačilo volně šířené vysílání v DVB-T. Za sport v naší nabídce s Premier League a La Ligou jsou ochotní zaplatit, říká v rozhovoru Rusnák.

Pokračování rozhovoru čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+