Více

Vláda schválila novelu zákona o ČRo, která umožňuje návrat Rádia Wave

Vláda v pondělí schválila novelu zákona o Českém rozhlase, která má umožnit návrat Radia Wave do analogového vysílání s pokrytím až 40 % obyvatel v ČR. Jako první o tom informoval internetový deník Aktuálně.cz. Nyní předloha poputuje do Poslanecké sněmovny a pokud projde, rozhodovat bude ještě Senát. I v případě kladného výsledku bude mít poslední slovo prezident Václav Klaus.

PSALI JSME: Vláda dnes projedná návrh na vrácení Rádia Wave do analogu

stul

Rádio Wave by se po případném schválení novely mohlo vrátit do analogového vysílání prostřednictvím několika FM frekvencí. Původně vysílalo na kmitočtu 100,7 MHz pro Prahu a střední Čechy z vysílače Cukrák. Loni v létě ho ale generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík nechal vyjmout z analogového vysílání na nátlak Rady ČRo. Nedávno Kasík řekl, že pokud by se mohlo Rádio Wave vrátit zpět do analogu, rozhlas by dokázal pro toto vysílání uvolnit pět kmitočtů, na kterých teď analogově vysílají jiné stanice ČRo.

Rádio Wave nyní působí jen jako digitální stanice. Vysílá v rozhlasovém balíku DVB-T multiplexu 1, v satelitní službě Skylink a CS Link a na internetu.

14 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 29. 6. 2009 21:22

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+