Více

Vláda jednání o digitalizaci přesunula na 18. června

Digitální novela se v červnu do Poslanecké sněmovny nedostane. Návrh změn zákonů souvisejících s digitalizací televizního vysílání se sice, mimo program, dostal na dnešní jednání vlády, ta jeho případné schválení ale po úvodním projednání odložila až na 18. června. Serveru DigiZone.cz to řekla vládní tisková mluvčí Jana Bartošová. O digitalizaci se tak nebude rozhodovat ani na příštím, ani na přespříštím jednání, vláda návrh nechá tři týdny „uležet“.

stul

Už nyní je tedy jasné, že poslanci se digitální novele na své červnové schůzi věnovat nebudou, protože ta končí už 17. června. Návrh změn zákonů souvisejících s digitalizací se do Sněmovny proto dostane nejdřív na mimořádné letní schůzi plánované kvůli balíčku opatření souvisejících s veřejnými financemi. Digitální novela před dalším jednáním na vládě navíc ještě možná dozná změn, protože 4., resp. 6. června zveřejní svoje opožděné připomínky komerční televize Nova a Prima.

Vláda dnes měla jmenovat také nového národního koordinátora digitalizace a pátého člena Rady Českého telekomunikačního úřadu. Na to však podle Jany Bartošové nedošlo. Návrh na zvýšení letošního rozpočtu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání o 3,5 milionu korun vláda zamítla.

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 30. 5. 2007 17:00

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+