Více

Vláda by dnes měla jednat o novém šéfovi ČTÚ

AKTUALIZOVÁNO Vláda by se měla na svém dnešním jednání zabývat volbou nového předsedy Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Podle zákulisních informací má velkou šanci na zvolení její současný šéf Pavel Dvořák. Kandidátkou na předsednický post je také bývalá náměstkyně ministerstva financí a spravedlnosti a současná členka rady Jana Fürstová.

K TÉMATU: Kdo povede Radu ČTÚ? Pavlu Dvořákovi končí za týden mandát

Dvořák je předsedou rady telekomunikačního regulátora od roku 2006, kdy vystřídal dlouholetého šéfa ČTÚ Davida Stádníka. Dříve působil mimo jiné jako poradce správních orgánů Českého Telecomu, nynější Telefóniky O2. Na setkání s novináři nedávno Pavel Dvořák řekl, že netuší, jak volba dopadne. V době, kdy mluvil o předsednictví, navíc ještě fungovala vláda Mirka Topolánka, která podala nedávno k rukám prezidenta Václava Klause demisi.

AKTUALIZOVÁNO V 16:28 ZPRÁVOU ČTK: Vláda se dnes nezabývala jmenováním nového předsedy Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) namísto Pavla Dvořáka, kterému tento týden končí mandát. Uvedl to premiér Mirek Topolánek s tím, že tento bod nebyl na programu jednání. Ministerstvo průmyslu a obchod minulý týden sdělilo, že dnes návrh vládě předloží.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+