Více

Vítězslavu Jandákovi je volba ředitele ČT víceméně buřt

Server časopisu Týden dnes přinesl rozhovor s šéfem sněmovní mediální komise Vítězslavem Jandákem, ve kterém hovoří mj. také o volbě nového generálního ředitele České televize nebo myšlence, jak by měla fungovat veřejnoprávní média, jako jsou právě ČT nebo Český rozhlas. Kdybychom oba baráky spojili, ušetřili bychom půl miliardy, uvedl v rozhovoru pro Týden.cz Jandák.

Podle něj by měla vzniknout jakási rada z členů ODS a ČSSD, která by kontrolovala fungování vyváženosti zpravodajství. Kontrolovalo by se, jestli zpravodajství nějak nešije do některé z politických stran. Udělal bych to jen pro klid všech zúčastněných, upřesnil v rozhovoru šéf sněmovní mediální komise. Je mu prý ale úplně jedno, zdali ředitelem ČT bude Petr, Pavel nebo někdo jiný. Co se týká samotné volby, přiznal, že s ním nikdo žádná jednání nevede.

Všichni vědí, že Jandákovi je to víceméně buřt. Víte proč? Protože s takto nastaveným strojem nikdo nic nesvede, uvedl na adresu České televize Jandák. Svou otevřeností překvapil bývalý herec a současný politik i v dalším výroku. Pro vás je politik blbec, pitomec, nepřítel, a to je špatně. Ve sněmovně ale sedí vzorek národa, konstatoval šéf sněmovní mediální komise. Na otázku redaktora, zdali by se politici neměli k veřejnoprávním médiím chovat jinak, Jandák odpověděl, že je otázkou, co je to veřejnoprávní.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 2. 6. 2009 12:50

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+