Více

Videoweby budou muset kvůli regulaci archivovat i reklamní spoty

Nejméně třicet dní po stažení ze svých stránek budou muset provozovatelé komerčních videowebů archivovat svůj obsah, včetně reklamních spotů. Tedy alespoň ti, co spadají pod regulaci podle zákona o audiovizuálních mediálních službách, který začne platit 1. června. Na klubovém večeru Sdružení pro internetovou reklamu to ve středu v Praze řekl Zdeněk Malach, vedoucí odboru nelineárních služeb Úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

K TÉMATU: Začíná platit zákon o audiovizi. Videoweby podléhají stejné regulaci jako televize

MIF17

Jsme si vědomi toho, že s reklamou bude problém a prakticky nebude dokladovatelné, jaký spot byl součástí kterého videa, prohlásil Malach. Videoreklamy se totiž u videí na webu mění, takže jednomu uživateli se u stejného videa může zobrazit jiný spot. Teoreticky se může stát, že k tisíci videím může být tisíc různých reklam, a z toho může vzniknout milion kombinací, upozornil jeden z účastníků setkání.

Vysílací rada podle Malacha zřejmě přistoupí k tomu, že pokud přijde na nějakého provozovatele videoportálu stížnost, vyžádá si konkrétní sporné video a k němu všechny reklamní videokampaně, které v době, kdy stěžovatel viděl závadný obsah, běžely na daném webu. Účastníci klubového večera se ale shodli na tom, že v takovém případě Rada nebude mít šanci stíhat vyřizovat stížnosti.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 27. 5. 2010 20:26

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+