Více

Veřejnoprávní multiplex: ČT a ČTÚ pokračují v přípravě

Na pátečním jednání se zástupci České televize (ČT) a Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) shodli, že připravili veřejnoprávnímu multiplexu (multiplexu 1) dobrý základ. ČT na setkání přinesla svůj návrh řešení, ČTÚ zas navržený kmitočtový příděl. Obojí dává reálnou šanci na realizaci takového projektu, uvádí společná tisková zpráva ČT a ČTÚ.

MIF17

Nyní přijde na řadu detailní posouzení a dopracování předloženého řešení, stanovení definitivních technických parametrů a vypracování reálného harmonogramu výstavby multiplexu 1. Zároveň obě strany konstatovaly, že je nutné garantovat, aby realizace projektu žádným způsobem negativně neovlivňovala současné vysílání či výstavbu dalších sítí, ale naopak jejich výstavbu v budoucnu zjednodušila a urychlila, píše se v tiskové zprávě.

Jednou z největších překážek příprav veřejnoprávního multiplexu je výběrové řízení na jeho provozovatele. Vedoucí projektu digitalizace České televize Pavel Hanuš se už dříve vyjádřil, že ČT by se tomuto řízení kvůli případným soudům ráda vyhnula a sama místo toho získala statut telekomunikačního operátora. Tisková zpráva k tomu poznamenává: ČTÚ i ČT zároveň připraví návrhy věcných záměrů nezbytných legislativních úprav, které jsou nutné k realizaci takového plánu.

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 27. 3. 2007 6:58

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+