Více

Velký přehled českých aplikací pro chytré televizory v roce 2015

AKTUALIZOVÁNO Po roce se vracíme k přehledu lokálních aplikací určených pro český trh. Zmíníme ale i ty pro trh slovenský, alespoň tam, kde se to podařilo zjistit.

AKTUALIZOVÁNO, 14. 7. 2015: LG Electronics nám opožděně doplnil i informace o slovenském trhu (viz text v článku, aktualizována tabulka). Nova nám také oznámila, že její Voyo.cz je zastoupeno i v televizorech Toshiba od roku 2013 a v Sony Bravia, které jsou vyrobeny v letech 2013-2014.

I když v titulku uvádím pouze aplikace české, protože tam mám informace potvrzené, mějte na paměti, že i zde se situace mění velice rychle, a to nejen u operačního systému Android. Abych byl přesný, výrobci momentálně do nových unixových, resp. linuxových systémů televizorů zavádějí lokální aplikace a snaží se počtem vyrovnat těm, které byly k dispozici pro jejich tradiční chytré platformy.

Že se to už některým i povedlo, mám potvrzeno zatím jen od Samsungu, což ostatně můžete vidět i z připojené přehledové tabulky, která je ke stažení na konci článku. Ostatní se ale cílovému stavu rychle blíží a obecně vzato se očekává, že aplikací bude k dispozici více než dříve.

Kvůli komplikované komunikaci s některými výrobci článek neobsahuje informace o aplikacích na chytrých televizorech značek Sharp, Sony a Toshiba.

Google nemá skrupule a dělá si co chce bez ohledu na uživatele. U televizorů zrušil podporu widgetu Youtube od roku výroby 2012 níže! Bohužel ani aplikace Youtube pro moderní operační systémy televizorů pro rok 2015 řadu týdnů nepracovaly!


Google nemá skrupule a dělá si co chce bez ohledu na uživatele. U televizorů zrušil podporu widgetu YouTube od roku výroby 2012 níže. Bohužel ani aplikace YouTube pro moderní operační systémy televizorů pro rok 2015 řadu týdnů nepracovaly.

Problém jménem Google

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+