Více

Velké manévry v multiplexu 3: regionální televize musí odejít kvůli Primě Max

Jak k tomu dojde, kdy a proč Prima Max nakonec neodstartuje tak brzy, jak by se mohlo původně zdát? Zjišťovali jsme podrobnosti u operátorů multiplexů 3 a 4 i samotných televizí.

Regiony vstoupí do multiplexu 4 už v listopadu

Start pátého programu skupiny FTV Prima, filmové Primy Max, budou provázet velké manévry s programovými pozicemi v celoplošných pozemních multiplexech 3 a 4. Prima Max se totiž chystá vstoupit do multiplexu 3, který prostřednictvím dceřiné společnosti Czech Digital Group (CDG) provozují České Radiokomunikace a jehož celostátní programové pozice jsou už zcela obsazeny. Aby se do této sítě mohla vejít i Prima Max, musí ji opustit regionální televize, jimž CDG vyčlenila jednu regionalizovatelnou pozici, která je odpojitelná po jednotlivých krajích České republiky. Krajské televizní stanice se tak budou muset přesunout do konkurenčního multiplexu 4, který rovněž drží jednu programovou pozici pro regiony. Rychlé to ale nebude.

Aby byl přechod bezproblémový a regionální televize neriskovaly ztrátu většího počtu diváků, musí po nějakou dobu vysílat souběžně na stávajících pozicích v multiplexu 3 i na nových pozicích v multiplexu 4. Do čtvrté televizní sítě přitom vstoupí nejdříve v listopadu, samotný operátor multiplexu mluví dokonce o konci roku. Děláme všechno proto, abychom poptávku regionálních televizí naplnili. Pokud vše půjde hladce, do konce roku by mohly přejít do multiplexu 4, potvrdil serveru DigiZone.cz Martin Roztočil, ředitel vnějších vztahů společnosti Digital Broadcating, která je provozovatelem multiplexu 4. Jeden z regionálních programů, kterého se přechod bude týkat, Východočeská televize V1, přitom na svém profilu na Facebooku avizuje, že v multiplexu 4 odstartuje již v listopadu.

 

Foto: Ondřej Hošt, DigiZone.cz

Radim Pařízek může mít radost, České Radiokomunikace mu přihrály nové klienty

Dobrovolný přechod? Ne ve všech případech

V pokračování článku v prémiové sekci DigiZone.cz si přečtěte vyjádření jednatele ostravské TV Polar Jaroslava Korytáře, majitele Jihočeské televize Aloise Valtra a ředitele pro regulace a strategii Českých Radiokomunikací Marcela Procházky.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+