Více

Velká válka v obýváku: Živá televize nebo internetové vysílání?

V domácnostech na vyspělých televizních trzích, především v Americe, se rozpoutala válka. Bojuje se v obýváku, na televizní obrazovce. A bojuje se o to, kde televizní obsah sledovat, a jak.

Televize jako Fire TV, Android TV, and Apple TV – každá má svou vlastní aplikaci a výraz. Co ale bohužel postrádají je to, co bychom my mohli nazývat „TELEVIZE“.

Nacházíme se ve zlatém věku televize. A to nejen ve smyslu kvetoucího a návykového zábavního média, ale také ve smyslu televize jako technologického doplňku našeho obývacího pokoje.

Jen několik dní poté, co Amazon oznámil launch své nové televize Fire TV, Verge (webside o nových technologiích – www.theverge.com) publikoval exkluzivní obrázky a článek o nové Android TV společnosti Google (http://www.theverge.com/2014/4/5/5584604/this-is-android-tv). Oba konkurenti dokázali jednu věc – zvedli líné diváky z gauče a donutili je stáhnout si nové aplikace - Netflix, Hulu Plus, nebo Amazon Prime Video - a díky nim změnit své iPady na inteligentní televizní obrazovky. Před nedávnem však Wall Street Journal oznámil, že Apple, který prodal asi 20 milionů hokejových puků s logem Apple TV, jedná se společností Comcast o vybudování nové streamingové televize.

Fire TV, Andriod TV a Apple TV mají sice slovo „televize“ přímo ve svém názvu, takže je neznalec může snadno zaměnit za klasické, staromódní televize. Ale to je to poslední, čím jsou.

 Co je to vlastně „klasická“ televize?

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+