Více

Veletrh IFA 2015 v Berlíně nabídl kvalitní LCD i překvapivé OLED

Na televizní trh vstupuje další výrobce televizorů OLED. Společnosti LG, která zůstala ve hře o budoucnost osamocena, se nyní staví po bok Panasonic.

Letošní berlínská IFA, konající se od 4. do 9. září, takže ještě pár dnů, protože článek vychází v pondělí sedmého, nabízí mnohé. Tím naprosto nejzásadnějším je však to, že přinesla vstup nového výrobce do segmentu televizorů s technologií OLED. O tom, že to Panasonic hodlá udělat, jsme vás jako první, a mám pocit, že hodně dlouho i jako jediní, informovali v zimní reportáži z Frankfurtu, kde tento výrobce uváděl kolekci pro sezónu 2015/16.

O co jde, jste se mohli dozvědět už z titulku článku – Panasonic 2015: pohodový Firefox, OLED za 10 až 12 měsíců…

Tehdy mi pracovník firmy (ryze neoficiálně, pochopitelně) na můj přímý dotaz před prototypem kdy tedy budou vaše OLED? odpověděl tak, jako v titulku, a mezi řečí k tomu dodal možná už za šest…

Nyní Panasonic zmiňovaný krok opravdu udělal a pokud vše klapne a televizor se v říjnu opravdu začne prodávat, bude to jako šoková vlna. Jsem totiž přesvědčen o tom, že Panasonic není ani LG, ani Samsung, aby OLED uvedli, pak je stáhli či omezili a řešili výrobní problémy.

Pokud tohle Panasonic udělal, má podle mého všechno vyřešeno, stojí si za kvalitou i za výrobou, která mimochodem probíhá jinak než u LG, a ne že bych ji nechtěl vidět!

Tak nějak mě napadá ještě druhá a poslední varianta: „nebo mu hodně teče do bot…“

Ale to jsem odbočil, resp. si trochu zafilozofoval, takže se vraťme do víru berlínských událostí.

Pokud si budete chtít zjistit, kde Panasonic, Samsung a další výrobci vystavují, stačí si jen stáhnout aplikaci „IFA 2015“ do svého mobilu. Letos je to tuším podruhé, co je k dispozici, i když loni mi na veletrhu tvrdili, že nic nemají a nutili mi dvoukilový papírový katalog.

Aplikace nabídne nejen 2D/3D mapy a seznam vystavovatelů, ale i produktové skupiny, a dokonce i konkrétní výrobky a trasu z bodu A do bodu B.

Šikovná záležitost. Bohužel stále jen v němčině.

A víte, co je na tom nejparadoxnější? Když si například přes aplikaci najdete „Beurer SE 80 Sleep Expert Bluetooth“, což je bezdrátový spánkový senzor, kterých se vyrojilo hned několik, máte tu popis jen v němčině. Když si ale totéž vyhledáte přes webovou stránku Messe Berlin (IFA), vidíte i popis v angličtině.

Sice není tak obsáhlý, ale je tu.

Proč se nepracuje s jednou datovou základnou tak, jako by to dělal každý rozumný člověk, je další záhadou technologického vesmíru kolem nás.

Samsung se rozmáchl i letos. A i letos s Miss IFA 2015…

Autor: Messe Berlin

Samsung se rozmáchl i letos. A i letos s Miss IFA 2015…

Přehrávače nejen streamovaného Ultra HD (4K) se stále opožďují

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+