Více

Vánoční týden zcela ovládla ČT 1, společně s Novou vymazaly Primu z obrazovek

UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ TÝDNE – První program České televize u mladšího publika od 15 do 54 let zdvojnásobil svůj průměrný celodenní podíl na sledovanosti a jasně porazil „velkou“ Novu.

Mezitýdenní vývoj (vs. 51. týden 2015)

Cílová skupina 15+

České televizi se podařilo o vánočním týdnu s přehledem porazit Novu a svým hlavním kanálem ČT 1 odebrat podíly téměř všem dalším programům. Jednička si v průměrném celodenním podílu na dospělém publiku starším 15 let oproti předminulému týdnu polepšila o rekordních 10,39 procentního bodu na hodnotu 27,57 procenta, což s přehledem stačilo na pozici lídra trhu. Pro srovnání: hlavní kanál Novy dosáhl průměrného podílu 18,78 procenta, který byl o 2,31 procentního bodu horší než v předminulém týdnu. Kromě ČT 1 si minulý týden polepšily už jen dvě televize, i když jen nepatrně: Óčko si v součtu hlavního kanálu a Óčka Gold připsalo 0,17 procentního bodu na hodnotu 0,84 procenta a Kino Barrandov poskočilo o čtyři setiny procentního bodu na podíl 0,91 procenta. Naopak největší pokles zaznamenal hlavní kanál Primy, který se propadl o 4,11 procentního bodu na hodnotu 9,40 procenta.

PŘEDMINULÝ TÝDEN: Jednička skokanem týdne, meziročně si ale pohoršila u mladšího publika

Kavčí hory bodovaly i jako celek, i když kromě Jedničky všechny další veřejnoprávní programy minulý týden klesaly, byť ne nijak dramaticky. Česká televize si jako skupina v souhrnném celodenním podílu na dospělém publiku starším 15 let polepšila o 8,23 procentního bodu na hodnotu 38,26 procenta, což ji s výrazným náskokem udrželo na pozici lídra trhu. Naopak na druhé pozici zůstala skupina Nova, která si jako celek pohoršila o 3,40 procenta na souhrnný podíl 26,42 procenta. Nejvýrazněji se ale propadla skupina Prima, jež přišla o 5,11 procentního bodu a klesla na souhrnný podíl 16,32 procenta. Naopak téměř žádný vliv neměly Vánoce na skupinu Barrandov, která si sice také pohoršila, ale jen o 0,44 procentního bodu na souhrnných 6,28 procenta, což je hodnota, která vysoce převyšuje její dřívější standardní výkony.

Mezitýdenní vývoj, TOP 10 pořadů týdne a srovnávací tabulky a grafy najdete v placené sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+