Více

Vánoce patřily České televizi, oproti minulému týdnu se podíl ČT1 zvýšil o deset procent

UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ TÝDNE – Ve srovnání s kanály skupiny Nova vykázaly minulý týden programy České televize o deset procent vyšší podíl na sledovanosti u diváků starších patnácti let.

Mezitýdenní vývoj (vs. 50. týden 2016)

Cílová skupina 15+

Zdaleka nejlépe se ve srovnání s minulým týdnem dařilo ČT1, která si u obecné cílové skupiny polepšila o 10,07 procenta. Naprostá většina ostatních kanálů pak vykázala pokles, který se ze sledovaných stanic nedotkl pouze pěti – ČT2, ČT24, ČT art, Kino Barrandov a Barrandov Plus. ČT24 si oproti minulému týdnu polepšila o 0,68 procenta a Kino Barrandov svůj podíl navýšilo o 0,14 procenta.

Naopak nejhůře dopadla díky absenci biatlonu ČT sport, která přišla o podíl ve výši 3,08 procenta. Nedařilo se ani hlavní Primě, jejíž podíl u diváků starších patnácti let se snížil o 1,69 procenta. Třetí nejvýraznější pokles postihl TV Barrandov, kterou sváteční týden ochudil o 1,34 procenta obecné divácké skupiny. Hlavní Nova pak musela oželet 0,84 procenta a Nova Cinema dokonce 0,92 procenta diváků nad patnáct let věku.

PŘEDMINULÝ TÝDEN: Posuny v rámci roku i týdne nejsou nijak výrazné. Všichni jsou víceméně na svém

I mezi televizními skupinami byla situace jednoznačná, oproti minulému týdnu se růstu podílu dočkaly jen programy České televize. Jejich podíl narostl o 7,68 procenta na celkových 37,53. Druhá Nova oslovila 27,76 procenta diváků starších patnácti let, což ve srovnání s minulým týdnem znamená pokles o 2,76 procenta. Ještě výrazněji si pohoršily programy Primy, jejichž podíl poklesl o 3,14 procenta na konečných 17,73 procenta.

stul

Negativnímu trendu se nevyhnuly ani kanály TV Barrandov, které celkem vykázaly podíl 6,98 procenta, což je oproti minulému týdnu snížení o 1,21 procenta. Zajímavý je tak celkový pohled na odstupňované pořadí jednotlivých televizních skupin, kdy Česká televize skončila s podílem ve výši 37 procent, Nova 27 procent, Prima sedmnácti procent a Barrandov na konci se sedmi procenty.

Mezitýdenní vývoj, TOP 10 pořadů týdne a srovnávací tabulky a grafy najdete v placené sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+