Více

Vaníček, ČAEK: Naše země slyší pouze ty, kteří dělají bordel

Hlavní problémem je v současné době pro „kabelovkáře“ povinnost must-carry. Zaznělo to na středečním setkání provozovatelů a zaměstnanců kabelových společností. Pokud jde o Zdeňka Vaníčka, šéfa České asociace elektronických komunikací (ČAEK), ten už za tímto problémem udělal tlustou čáru. Otázkou je podle něj, čí je to problém. Odpověď nechal na přítomné a polemiku nad tímto tématem zavřel.

Jako další problémy označil Vaníček např. novelu stavebního zákona nebo datové schránky. V zemi je podle něj k dispozici broadband pouze pro 20 % lidí a naše země dělá vše proto, aby dále nepostupoval. Naše země slyší pouze na ty, kdo dělají bordel, např. ty, kdo pouští traktory na dálnici. K čemu nám bude e-government, pokud to nebude mít po čem cestovat, zeptal se Vaníček.

S využitím služeb e-governmentu počítá do budoucna např. veřejnoprávní televize ve svém terestrickém multiplexu. Dalším bolavým bodem jsou podle Vaníčka také služby informační společnosti, protože se o nich nemluví. Díky tomu, že se o nich nemluví, tak rozhodnutí mohou neblaze dopadat na ty, kterých se rozhodnutí týkají, uvedl prezident ČAEK Zdeněk Vaníček.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 24. 9. 2009 10:56

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+