Více

V polském DVB-T startuje tamní obdoba Primy Zoom, nová stanice Fokus TV

UVNITŘ VIDEO – Stanice plánuje využít do budoucna technologii HbbTV. Majitelé televizorů a set-top-boxů s tímto standardem se tedy dostanou skrze dálkový ovladač k doplňkovým aplikacím.

Čeští a slovenští diváci žijící v polském příhraničí se dnes ráno dočkali dalšího rozšíření programové nabídky. Po filmovém kanálu Stopklatka TV, který je dostupný v tamním multiplexu 1, odstartovala ve stejné síti stanice Fokus TV. Tu je možné zjednodušeně označit za obdobu Primy Zoom, byť bude využívat jinou grafiku a patří jinému provozovateli. Její zaměření bude ale v podstatě s tímto programem naprosto shodné. Fokus TV má být primárně kanálem určeným pro vzdělávání a poznávání, a to ve všech směrem, které si je možné představit.

NEPŘEHLÉDNĚTE: První narozeniny Primy Zoom připomene i speciální edice vín

stul

Stanice nabídne nejen vzdělávací dokumenty s prvky faktů i zábavy, ale také pořady z vlastní produkce. Půjde konkrétně o magazíny a formáty Lista Fokusa nebo Horoskop. Fokus TV se bude orientovat jako program pro celou rodinu. Nabídne pásma pro děti, dorost i dospělé diváky. Web Super Express upozornil, že se ve vysílání objeví například kurzy angličtiny. Ženám chce stanice věnovat například pořady o rodičovství nebo zdraví a kráse. Každý den v týdnu má být orientován na něco jiného a divák by se tak měl ve vysílání snadno orientovat. Stanice bude využívat i technologii hybridního vysílání HbbTV.

Rozcestníky:

25 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 28. 4. 2014 14:23

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+