Více

V panelácích přišli o ČT 2! šokoval bulvární deník Aha

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ ANALOGOVÉ ĆT 2 Celá řada diváků přišla kvůli přechodu na digitální vysílání o možnost sledovat ČT 2, konstatoval ve svém sobotním vydání bulvární deník Aha! Problém se podle listu týká zejména obyvatel starších panelových a činžovních domů, kteří jsou napojeni na společnou televizní anténu (STA). Mnozí majitelé totiž zanedbali úpravu STA a spoléhali na to, že nájemníkům bude stačit set-top-box.

Jenže pro příjem nového digitálního vysílání je potřeba mít odpovídající anténu na domě a rozvody v něm. Zjednodušeně řečeno, nemůžete přijímat nový signál se starými dráty, řekl deníku Aha! televizní technik Martin Čech. U standardního pětipodlažního bytového domu s dvaceti byty se cena instalace nové antény a rozvodů pohybuje kolem devadesáti tisíc korun, dodal Čech, podle něhož se celá rekonstrukce dá zvládnou i za tři dny.

MIF17

K úpravě STA vydala již v roce 2007 několik návodů Národní koordinační skupina pro digitalizaci, poradní orgán vlády při Ministerstvu vnitra. Před měsícem skupina tento dokument aktualizovala a vydala na státním informačním webu o přechodu na digitální televizní vysílání Digitálně.tv.Aktuální pokrytí analogové ČT 2 (Zdroj: Český telekomunikač­ní úřad)

12 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 8. 1. 2009 17:53

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+