Více

V CS Linku se objeví další dvě nové stanice

Po dokumentárním kanálu Viasat Explorer a erotickém Spice se rozšíří satelitní platforma CS Link o další dva kanály. Během návštěvy v sídle společnosti Czech DiVision, a.s., která je provozovatelem uplinku, to zjistil Václav Hrubec, šéfredaktor serveru satCentrum.

V příštích dnech přibudou do CS Linku tři nové stanice – dokumentární kanál Viasat Explorer (už se neoficiálně vysílá pod označením Test1), promo a „inkubátor“ kanál CS Link TV a třetí kanál, jehož název se nemůže zatím zveřejnit, uvádí web. Server upozorňuje na to, že jméno utajovaného kanálu zatím není možné prozradit, protože se jedná o obchodní tajemství.

Jak však již dříve pro satCentrum nepřímo uvedl ředitel společnosti Media Vision s.r.o., Martin Janků, mohlo by jít o dětský program. V dotazech čtenářů serveru odpovídal také na to, zda bude do CS Linku zařazen dokumentární a dětský kanál. O zařazení dokumentárního programu vedeme souběžně jednání s několika poskytovateli programů, uvedl tehdy Janků.

MIF17

Dokumentární kanál, tedy Viasat Explorer je již připraven vysílat, dětský program však ještě ne. Pokud byla jednání úspěšná, mohlo by jít právě o kanál s tímto žánrem. Těch je v České republice nabízeno již několik, a to jak v anglitině, tak v češtině, např. Cartoon Network, Boomerang, Minimax, Jetix či BeBe TV. Pokud se přikloníme k tomu, že je zapotřebí z marketingového hlediska zaujmout co největší počet dětských diváků, bude do CS Linku zařazen buď Minimax, nebo Jetix – to je ale zatím pouze spekulace. Nechme se tedy překvapit.

Pokud se jedná o soft erotický kanál Spice, ten střídá od 23. hodiny večerní do 4. hodiny ranní v platformě CS Link na tp. č. 3.215 vysílání dokumentárního kanálu Viasat Explorer. Není to zásluha žádného providera o jeho vysílání, pouze originální zdroj na skandinávské platformě na Siriu jej takto přenáší, a protože se receiver s kartou na up linku v noci nevypíná, můžeme toto vysílání brát jako určitý bonus, dodává satCentrum.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 16. 10. 2007 16:47

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+