Více

V červnu posilovaly všechny televize kromě ČT Sport. Nejvíc Prima, i jako skupina

UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ ČERVNA – Česká televize po květnovém mistrovství světa v hokeji hodně ztrácela, na pozici lídra trhu u dospělého publika nad 15 let se vrátila skupina Nova.

Meziměsíční vývoj (vs. květen 2015)

Cílová skupina 15+

Všichni proti ČT Sport, tak by se dal charakterizovat letošní červen řečí čísel z peoplemetrů. Jediný sportovní kanál České televize oproti květnu ztrácel v průměrném celodenním podílu na dospělém publiku, fakticky se ale vracel do normálních čísel po květnovém světovém šampionátu v hokeji. Oproti květnu si tak v červnu pohoršil o 7,14 procentního bodu na hodnotu 3,50 procenta. Největší růst z jednotlivých televizních stanic zaznamenal hlavní kanál Primy, který si polepšil o 1,19 procentního bodu na červnových 13,34 procenta. Významně si polepšila také ČT1 (+ 0,82 procentního bodu na 14,35 procenta), hlavní kanál Barrandova (+ 0,81 procentního bodu na 4,65 procenta) a hlavní kanál Novy (+ 0,71 procentního bodu na 23,60 procenta).

MINULÝ MĚSÍC: Květen ve znamení České televize, díky hokeji porazila Novu a byla lídrem trhu

Rekordní květen se podepsal na rovněž rekordním červnovém poklesu České televize jako skupiny. V souhrnném celodenním podílu na dospělém publiku starším 15 let za všech pět svých programů si pohoršila o 5,55 procentního bodu na hodnotu 28,25 procenta. Zároveň ztratila pozici lídra trhu, kterou si vybojovala právě v květnu díky hokejovému mistrovství světa. Na pozici jedničky trhu se vrátila skupina Nova, která si v červnu polepšila o 1,54 procentního bodu na souhrnný podíl 32,46 procenta. Největší růst ovšem zaznamenala skupina Prima, jejíž celkový podíl vzrostl o 1,90 procentního bodu na 21,09 procenta. Zlepšení zaznamenala i skupina Barrandov, jejíž podíl narostl o 1,11 procentního bodu na 5,53 procenta.

Meziměsíční vývoj, TOP 10 pořadů června 2015 a srovnávací tabulky a grafy najdete v placené sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+