Více

Uzákoňte, že příjem televizního vysílání v DVB-T2 bude zadarmo, žádají kabeláři

UVNITŘ DOKUMENT – Po satelitních operátorech se na ministerstvo průmyslu a obchodu obrací i poskytovatelé kabelové televize a IPTV s požadavkem, aby mohli mluvit do procesu přechodu na DVB-T2.

Nejen ve Strategii rozvoje zemského digitálního televizního vysílání v České republice, ale přímo v zákoně o elektronických komunikacích by mělo být uvedeno, že plánované vysílací sítě zemské digitální televize nové generace DVB-T2 budou obsahovat volně šířené a pro diváky nezpoplatněné programy. Po ministerstvu průmyslu a obchodu to požaduje Česká asociace elektronických komunikací (ČAEK), spolek poskytovatelů kabelové televize, IPTV a dalších vysílacích platforem. V krátké době se tak na ministerstvo průmyslu a obchodu obrátila už druhá profesní organizace sdružující operátory neterestrických sítí pro televizní vysílání, která se obává zvýhodňování terestrické televizní platformy při přechodu na DVB-T2.

Strategie výslovně neuvádí, že televizní programy přenášené prostřednictvím platformy zemského digitálního televizního vysílání budou po přechodu skutečně poskytovány bezplatně. Předpokládáme však, že zajištění „bezplatného“ příjmu televizních programů prostřednictvím DVB-T2 pro širokou veřejnost je cílem Strategie a mělo by tedy dojít i k jeho legislativnímu zakotvení. Tato úvaha je relevantní také s ohledem na veřejnou podporu, jejíž dopad na daný trh bude hodnocen mimo jiné z pohledu ceny/dostupnosti poskytovaných služeb, píše v dopise adresovaném ministrovi průmyslu a obchodu Janu Mládkovi prezident ČAEK Zdeněk Vaníček. Na fakt, že by finální sítě DVB-T2 mohly obsahovat i zakódované zpoplatněné programy, upozorňují už delší dobu provozovatelé satelitních televizních služeb.

Chceme analýzu dopadů na trh, píše ČAEK

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+