Více

Už jde do tuhého. Soud zakázal šíření TV Markíza v ČR

AKTUALIZOVÁNO – Společnost Markíza-Slovakia, s. r. o., získala předběžné opatření zakazující nelegální šíření jejích programových služeb na území České republiky.

AKTUALIZOVÁNO, 19:50 hod.: Na dotazy týkající se mj. znění předběžného opatření či soudu, který ho vydal, odpověděl Lukáš Kočišek, PR manažér Markíza-Slovakia, následovně: Dobrý deň p. Herwig, žiaľ, nebudeme špecifikovať žiadne detaily nad rámec tejto tlačovej správy.

Televizní stanice Markíza je v Česku šířena bez souhlasu vysílatele a skupina Markíza na to jednotlivé distributory upozorňuje (upozorňovala) a požaduje (požadovala) vyřazení stanice z jejich nabídky. Jako alternativu jim od ledna 2016 nabízí kanál Markíza International, který vysílá od 1. února a u kterého má vyřešena vysílací práva.

Podobná situace, ale z opačné strany, nastává s kanály skupiny Nova, které jsou nelegálně šířeny na území Slovenské republiky. Zde je distributorům nabízena mezinárodní stanice Nova International.

K TÉMATU: Nova International obdržela licenci pro Česko i Slovensko

Markíza se dohodla s APKT na šíření programu Markíza International v ČR

Voyo zavádí stanici Markíza International. Šalamounsky

Markíza International už brzy na Skylinku. Datum je ale nejasné

Sme radi, že súd uznal naše argumenty o protiprávnosti šírenia našich staníc v Česku. Sme presvedčení, že uznávanie práv vysielateľa musí byť rešpektované rovnako ako akýkoľvek iný typ práv,  říká generální ředitel Markíza Group Matthias Settele.

Rozhodnutí českého soudu a vydání předběžného opatření je jasným důkazem, že naše strategie v České republice, stejně tak jako na Slovensku, kde podnikáme stejné kroky, je správnou cestou. Nadále budeme dál pokračovat v našem cíli zastavit přeshraniční vysílaní stanic skupiny Nova bez našeho souhlasu, dodává Petr Horák, ředitel sekce nových projektů skupiny Nova.

24 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 17. 6. 2016 15:29

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+