Více

Úspory zvyšují zisk CME, ale tržby zůstávají za očekáváním. Včetně Novy

UVNITŘ GRAFY – Astronomický dluh CME lze řešit pouze refinancováním, shodují se analytici. Zklamáním je vývoj hospodaření majitele Novy v Rumunsku, jeho druhém nejsilnějším trhu.

Zpomalení růstu tržeb na dvou hlavních trzích, v České republice a v Rumunsku, zaznamenala ve třetím čtvrtletí letošního roku společnost CME, majitel skupiny Nova. Celkové výnosy skupiny za třetí kvartál dosáhly hodnoty 117,3 milionu amerických dolarů (2,9 miliardy korun), což bylo o 13,8 milionu dolarů (338 milionů korun) méně než ze stejné období loňského roku. České aktivity firmy přitom nadále hrají prim, za třetí čtvrtletí tuzemská skupina Nova přinesla do společné kasy CME skoro třetinu celkových příjmů. Konkrétně šlo o 35,575 milionu dolarů (875,15 milionu korun), zatímco v pořadí druhý rumunský trh vykázal příjmy ve výši 32 milionů dolarů (787,32 milionu korun). České příjmy skupiny přitom meziročně klesly skoro o sedm procent a rumunské dokonce o 14 procent.

Zlatá slépka Nova se poněkud zadrhává

Pokračování článku s komentáři analytiků a přehlednými grafy s výsledky hospodaření CME a skupiny Nova za dobu, kdy je vede Christoph Mainusch, najdete v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+