Více

UPC na nákupech: pohltila menší kabelovou společnost s 3500 zákazníky

Zadlužená firma stála největšího kabelového operátora pouze 180 tisíc korun. Další peníze ale bude muset UPC vydat na splacení pohledávek. Zákazníky už začala převádět na svoje služby.

Jak zastavit pokles počtu zákazníků

Největší česká kabelová společnost UPC čelí poklesu počtu zákazníků novou akvizicí. Koncem června se dohodla na převzetí menšího regionálního operátora s téměř čtyřmi tisíci aktivními kabelovými přípojkami. Celá transakce UPC nestála příliš mnoho peněz, za převod klientů a kamenného zákaznického centra, tedy jen části prodávané firmy, zaplatila pouze 180 tisíc korun. Mnohem větší částku ale představují nezaplacené závazky kupovaného operátora, které bude muset uhradit UPC. Transakce je ale pro největší českou kabelovku výhodná, díky ní se jí podaří alespoň na chvíli zastavit setrvalý pokles počtu zákazníků kabelové televize. To vše v době, kdy útok na pozici jedničky v kabelovém segmentu vyhlásila společnost O2 Czech Republic se svojí IP digitální televizní O2TV.

Jenom za první letošní čtvrtletí totiž UPC přišla v porovnání s posledním loňským kvartálem o téměř tři tisíce zákazníků digitální kabelové televize, když jejich počet klesl z 369 500 na 365 900. Pokles odběratelů kabelové televize od UPC nevyrovnal ani mírný nárůst počtu klientů analogové kabelové nabídky, jichž v prvním čtvrtletí přibylo 800 na celkový počet 90 400. Výsledky za druhé letošní čtvrtletí má firma oznámit v následujících dnech. Vůbec poprvé se do nich promítnou počty uživatelů multimediální služby Horizon Go, kterou UPC spustila oficiálně letos v dubnu. Tu však budou využívat stávající klienti UPC, takže akvizice nového regionálního hráče a postupný převod jeho klientů na kabelové balíčky UPC může největší tuzemské kabelovce spravit reputaci. Záleží však také na tom, kolik zákazníků odkoupeného operátora u UPC zůstane.

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+