Více

UPC finišuje s nabídkou HDTV u digitální kabelové televize

Dominantní tuzemská kabelová společnost UPC dokončuje přípravy na spuštění komerčního provozu balíčku HD programů v rámci své digitální kabelové televize. Firma v těchto dnech podepisuje smlouvy s provozovateli HD stanic a zákazníkům chce tuto službu nabídnout ještě do konce letošního roku. Pravděpodobným termínem je listopad, UPC však zatím nechce start HDTV oficiálně komentovat.

stul

Mluvčí společnosti František Malina však už na kulatém stolu DigiZone.cz začátkem října prozradil, že kromě klasických televizních kanálů v HD kvalitě by UPC měla nabídnout i službu HD+, samostatné televizní pořady ve vysokém rozlišení. Firma už podepsala smlouvu s filmovým distributorem SPI International na zařazení Nonstop Kina HD do nabídky digitální kabelové televize.

Generální ředitel SPI International pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko Ivan Hronec serveru DigiZone.cz řekl, že firma upřednostňuje balíčkování Nonstop Kina HD s dalšími televizními kanály této společnosti, tedy Nonstop Kinem ve standardním rozlišení a FilmBoxem.

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 29. 10. 2007 16:51

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+