Více

UPC chce převzít společnost Sloane Park s její páteřní optickou sítí

UVNITŘ MAPA SÍTĚ Kabelová společnost UPC chce převzít společnost Sloane Park Property Trust, která se zaměřuje na velkoobchodní prodej vysokorychlostního připojení k internetu, poskytování velkoobchodních nabídek IPTV a vlastní rozsáhlou páteřní optickou síť, kterou využívá i sama UPC. Firma už zaslala podání k Úřadu na ochranu hospodářské soutěže, aby chystaný tendr posvětil. Více se k tomu zatím nemohu vyjadřovat, řekl serveru DigiZone.cz mluvčí UPC František Malina.

K TÉMATU: UPC chtějí konkurovat další dvě středně velké kabelovky

Podle deníku E15 se cena společnosti Sloane Park pohybuje okolo 450 milionů korun. Pro UPC však může jít o výhodný obchod, protože poplatky, které platí Sloan Parku za využívání jeho páteřní optické sítě, jsou značně vysoké. Nepřímo to potvrzují i zástupci UPC. Operátor se také bude moci více zaměřit na firemní klienty a velkoobchod, zatímco dosud nabízel služby především koncovým zákazníkům.

Aktuální pokrytí páteřní optickou sítí společnosti Sloane Park a jejích partnerů (Zdroj: www.sloane.cz)

Antimonopolní úřad musí posoudit, nakolik UPC bude moci skrze Sloane Park zasahovat do podnikání menších konkurenčních kabelových společností, které rovněž využívají jeho páteřní optické sítě.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+