Více

Umělci považují Radu ČT za lobbisty bránící své osobní zájmy

Sto osobností českého showbusinessu dnes zaslalo politikům otevřený dopis, ve kterém žádají odvolání Rady České televize. Podle nich tento orgán, až na čestné výjimky, dávno není zástupcem a orgánem veřejnosti, ale seskupením lobbistů bránícím své osobní zájmy nebo zájmy politických stran, které je do této pozice delegovaly. Osobnosti navíc žádají zrušení výběrového řízení na ředitele ČT.

Pod dopisem jsou podepsání např. Zdeněk Svěrák, Juraj Herz, Hana Hegerová, Věra Chytilová, Ludvík Vaculík, Olga Sommerová, Jan Hřebejk, Zdeněk Troška, Petra Procházková, Fero Fenič, Igor Chaun, Jiří Žáček a řada dalších. Signatáři dopisu píší, že étos listopadové revoluce kladl doslova za povinnost hledat nejlepší lidi na zodpovědná místa, nikoliv novodobé kádrové rezervy politických stran, uvedl pro DigiZone.cz vedoucí dramaturg Febio TV Jan Smrž.

stul

V tiskovém sdělení se dále uvádí, že signatáři by dále uvítali, kdyby představitelé politických stran začali jednat se studenty z Inventury demokracie, kteří již před rokem vyzvali politiky, aby při příležitosti 20. výročí znovuobnovení demokracie odstranili legislativní absurdity. Za jednu z nich považují např. obsazování mediálních rad podle politického klíče. Dopis byl doručen do sekretariátů nejvýznamnějších politických stran a podpořit je ho možné také na Facebooku v jedné ze skupin.

DOKUMENT: Dopis politickým stranám od umělců (PDF, 278 kB)

16 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 10. 7. 2009 23:38

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+