Více

Uhde zopakoval kritiku Vyprávěj. Kandidáti na šéfa ČT ho papouškují

Seriál Vyprávěj, jehož třetí řadu premiérově vysílá první program České televize, se znovu stal terčem kritiky předsedy Rady ČT Milana Uhdeho. Tentokrát jej Uhde zmínil v interaktivním diskusním pořadu Hydepark v úterý večer na zpravodajské ČT 24. Zopakoval, že Vyprávěj podle něj marginalizuje historické události z doby komunismu v tehdejším Československu a oproti seriálu Zdivočelá země, který popisuje stejné období, nemá žádnou vypovídající hodnotu.

K TÉMATU: Předseda Rady ČT Milan Uhde: seriál Vyprávěj je fabulační průjem

Uhde ale připustil, že seriál Vyprávěj to „schytal“ za všechny podprůměrné seriály, které se podle něj na obrazovce ČT objevují. Minulý týden jej označil v rozhovoru pro časopis Týden dokonce za „fabulační průjem“. Tvůrci seriálu, který nedávno získal ocenění Zlatá nymfa na Mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu a vyhrál i v kategorii Seriál tuzemskou televizní cenu TýTý, Uhdeho kritiku odmítají. Kandidáti na generálního ředitele ČT ale dávají Uhdemu – patrně z taktických důvodů týden před samotnou volbou – spíše za pravdu.

ROZHOVOR: Producent Filip Bobiňski: Seriál Vyprávěj jsme neukradli, je to naše dílo

Z pětice finalistů konkurzu pouze výkonný ředitel zpravodajské ČT 24 Roman Bradáč označil v anketě zpravodajského serveru Aktuálně.cz seriál Vyprávěj za vlajkovou loď současné ČT. Jeho protikandidáti Petr Dvořák, Hynek Chudárek, Jan Svoboda a Radomír Šimek si to nemyslí, do ostřejší kritiky jako Milan Uhde se ale nepustili. Faktem však je, že Vyprávěj patří k vůbec nejsledovanějším původním pořadům ČT posledních let a divácky je nesmírně populární.

24 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 14. 9. 2011 21:51

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+