Více

Udělování digitálních licencí se odkládá. Minimálně o dva týdny.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání nebude na probíhajícím čtvrtém letošním zasedání udělovat licence pro zemské digitální vysílání v přechodných sítích B a C. Agentuře ČTK to řekl předseda rady Petr Pospíchal s tím, že o případném udělování licencí radní rozhodnou na příštím jednání za dva týdny. Důvodem je nedostatečný počet přítomných.

MIF17

Na zasedání je přítomno pouze osm členů rady, proto jsme se rozhodli, že rozhodování o licencích zařadíme pevně na první den následujícího zasedání rady, tedy na 28. února, uvedl pro ČTK Pospíchal. Ani to však neznamená, že by bylo možno s určitostí říci, jestli dojde k rozhodnutí, dodal. Aby rada mohla udělit nějakou licenci, muselo by pro některý z projektů hlasovat alespoň devět z třinácti členů vysílací rady.

Licenční řízení na obsazení programových pozic v multiplexech B a C probíhá od listopadu 2004. Rada chce v tendru přidělit jak oprávnění pro celoplošné vysílání, tak licence pro regionální stanice. Celkem by měla rada udělit mezi sedmi a dvanácti licencemi pro zemské digitální vysílání s platností na dvanáct let.

6 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 15. 2. 2006 14:03

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+