Více

TV4You se jistí před spory s televizemi: zodpovědnost přenáší na své uživatele

Poskytovatel mobilní služby TV4You přímo ve všeobecných podmínkách uvádí, že jej uživatelé budou muset odškodnit v případných sporech kvůli porušování práv k duševnímu vlastnictví

Televize chtějí TV4You zažalovat

Uživatelé nové bezplatné mobilní streamovací služby TV4You, která umožňuje prostřednictvím speciální aplikace sledovat na chytrých mobilech a tabletech třináct vybraných českých televizních stanic, by se měli být na pozoru. Poskytovatel služby, kterému už provozovatelé televizního vysílání pohrozili právním kroky kvůli tomu, že do své nabídky zahrnuje jejich programy bez jakékoli předchozí dohody, se totiž ve všeobecných podmínkách jistí před případnými spory a přenáší odpovědnost přímo na své zákazníky. Asociace televizních organizací (ATO) přitom už TV4You vyzvala, aby se streamováním televizních stanic, které k tomu nedaly souhlas, přestal.

„Členové ATO jsou přesvědčeni, že nabízení aplikace TV4you bez souhlasu televizních vysílatelů, jejichž programy mají být prostřednictvím aplikace zpřístupňovány veřejnosti, představuje zjevné a závažné porušení jejich práv vyplývajících z autorského a vysílacího zákona,“ říká jednatelka ATO Vlasta Roškotová. „Podle informací ATO její členové doposud neobdrželi žádnou žádost o souhlas pro umožňování živého nebo zpětného sledování volně šířených televizních programů. Porušení zákona ze strany osob, které aplikaci nabízejí, je o to vážnější, že chtějí k nezákonně šířenému vysílání připojovat další reklamu,“ dodala. Už dříve TV4You pohrozily dvě největší komerční televizní skupiny v zemi, Nova a Prima.

MIF17

 

Foto: archiv DigiZone.cz

Jednatelka ATO Vlasta Roškotová považuje postup TV4You za protizákonný. Poskytovatel služby si podle ní měl vyjednat smlouvy s televizemi, které šíří.

Registrovaní uživatelé TV4You riskují

TV4You se navenek tváří, že se jí případné budoucí spory nijak nedotknou. Jeden z majitelů zapsaného spolku TV4You Jiří Balvín serveru DigiZone.cz řekl, že služba pouze zprostředkovává vysílání těch televizních stanic, které jsou v České republice celoplošně dostupné zdarma v DVB-T. Od uživatelů žádá vyplnění registračního formuláře, v němž mají potvrdit, že jsou plátci koncesionářského poplatku. „Jsme technologická platfoma, nikoli provozovatel nebo operátor. Poskytujeme lidem to, co jim patří, pouze na jiném zařízení, než je televizor v domácnosti,“ shrnul Balvín v rozhovoru pro DigiZone.cz. S volně šířenými televizemi podle svých slov nejednal a ani se jednat nechystá. „Není to třeba,“ říká.

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+