Více

TV Živa by se měla v pátek vrátit na satelitní pozici Digi TV a UPC Direct

Slovenský program Živa, který sám sebe charakterizuje jako stanici, jež pomáhá, se po několika měsících vrátí na satelit Thor 6. Naladit si ji tak budou moci nekódovaně všichni diváci přijímající signál z družice, kteří mají svou parabolu natočenou na pozici 1 stupeň západně, tedy tam, kde nabízí své programy také služby Digi TV a UPC Direct. Stanice na to upozorňuje na svém webu.

K TÉMATU: Slovenská televize Živa zmizela z éteru. Její distribuční signál byl odpojen

Stanice ukončila své vysílání přesně o půlnoci z 31. prosince 2010 na 1. ledna 2011, kdy svým divákům oznámila, že dochází k jejímu stěhování, které mělo být završeno na konci března 2011. Po tomto termínu se však už program na družici nevrátil. Vysílal pouze prostřednictvím internetu a u vybraných slovenských operátorů. Připomeňme, že stanice se orientovala téměř výhradně na věštecké služby a další audiovizuální služby, ve kterých mohli diváci případně i získat určitý obnos.

Z ARCHIVU: Slovenská Živa, která odešla ze Skylinku, dělá problémy i na satelitu Thor

Živa je považována především na Slovensku za velice kontroverzní projekt. Už několikrát došlo ke změně jejího názvu i držitele licence a program měl také problémy s placením poplatků operátorům, kteří ho šířili. Známé jsou především peripetie se satelitní službou Skylink, která ho nakonec definitivně vyřadila ze své nabídky a nyní šíří jako náhradu podobně laděnou stanici TV8, která však za distribuci signálu řádně platí. Medializován byl i případ Živy, která neplatila za šíření samotnému operátorovi Tenor, vlastníkovi satelitů Thor.

Parametry příjmu: Thor 6 (1 stupeň západně), 11919/V, SR 28000, FEC 7/8, norma DVB-S, kódování žádné (FTA).

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+