Více

TV Nova poprvé informovala o digitalizaci, nechala se pochválit

Dnes večer nastal průlom ve zpravodajské agendě Televizních novin, hlavních zpráv televize Nova. Tři miliony diváků se dozvěděly o digitalizaci televizního vysílání, řada z nich možná vůbec poprvé. Komerční jednička na českém televizním trhu se nechala ze všech stran pochválit za stažení kasační stížnosti, která dosud blokovala další postup v udílení digitálních licencí. Členové mediální komise Poslanecké sněmovny, předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Václav Žák, ale i sám ředitel televize Petr Dvořák, ti všichni pozitivně zhodnotili současné jednání TV Nova.

Reportáž připomněla, že digitalizaci blokují kasační stížnosti dalších subjektů, které je narozdíl od TV Nova zatím nestáhly. Miroslav Pýcha z firmy Step PR ale připustil, že stížnost možná stáhne i jeho zaměstanavatel. Ani Step PR nechce v rukou držet Černého Petra blokaře digitalizace, kterého se Nova stažením kasační stížnosti zbavila.

Diváci Televizních novin bez dalších informačních zdrojů ale stále netuší, že digitální vysílání je už více než rok realitou. Digitalizace by se měla rozjet nejpozději na podzim příštího roku, odhadli na závěr reportáže členové mediální komise Vítězslav Jandák (ČSSD) a Petr Pleva (ODS). Redakce už ale nedodala, že TV Nova je součástí řádného digitálního vysílá od 21. října 2005 a že si ji v multiplexu A může naladit třetina populace ČR.

Reportáž najdete v archivu TV Nova: Stažení stížnosti TV Nova

MIF17

Širší kontext o současných krocích TV Nova nabízí náš dnešní článek:
Nova odblokovala digitalizaci. Opravdu?

Dříve na DigiZone.cz: Nova, Prima: Digitalizace? Mlčeti zlato!
Nova s Primou o udělení digitálních licencí neinformovaly

25 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 20. 11. 2006 12:59

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+