Více

TV Barrandov jedná o zařazení do Digi TV, výsledek zatím není jasný

Satelitní platforma Digi TV zvažuje zařazení nových českých televizí do své nabídky. Kvůli omezené transpondérové kapacitě ještě nezařadila ani TV Barrandov, ani zpravodajskou televizi Z1 a dokonce ani druhý kanál televize Prima – Cool TV. Podle našich informací vede intenzivní jednání s Digi TV zejména televize Prima, jenže i TV Barrandov se usiluje být součástí nabídky, kterou může přijímat několik desítek tisíc satelitních domácnosti v Česku.

S Digi TV jednáme, nechci předjímat výsledek, protože jednání jsou složitá. Digi TV má naplněnou kapacitu a vedou se úvahy i o možné finanční kompenzaci. Nerad bych se pouštěl do detailů protože jde o jednání mezi dvěma subjekty, které zatím není uzavřené. Máme samozřejmě zájem na tom, aby televize Barrandov vysílala i v platformě Digi TV,“ uvedl pro Digizone.cz technický ředitel TV Barrandov Michal Kratochvíl.

Samotná Digi TV se k zařazení nových stanic vyjadřuje jen sporadicky. Server RadioTV.cz tento týden přinesl informaci, že o zařazením programu Prima Cool se jedná, ale že Z1 a TV Barrandov se v nabídce neobjeví. Server tuto informaci získal díky komunikaci se zákaznickým centrem Digi TV, které ale nemusí mít úplně přesné informace. Nicméně na přesný vývoj situace u platformy si musíme počkat.

6 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 13. 4. 2009 23:33

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+