Více

Turecká krize zvýšila zájem o zpravodajství. Zejména na ČT 1 a ČT 24

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Sobotní pohodové počasí se podepsalo na číslech v TOP 10, krize v Turecku na zvýšení zájmu o zpravodajství České televize.

Stejně jako v pátek i v sobotu byly nad milionem diváků pouze Televizní noviny, a to jen lehce. Mezi prvními čtyřmi pořady v TOP 10 jsou pak shodně dva zpravodajské od televize Nova a dva vysílané na ČT 1. Teprve na pátém místě jsou Zázraky přírody, které vidělo 548 tisíc diváků (15+) při podílu na publiku 18,89 %. Těsně za nimi skončil film Šifra mistra Leonarda. Zhlédlo ho 534 tisíc a největší podíl si zajistil u mladších diváků 15–54, kde dosáhl 28,44 %. Z nezpravodajských pořadů se do TOP 10 dostal už jen Indiana Jones a Chrám zkázy se 403 tisíci a podílem 13,89 % (15+), resp. 19,66 % v 15–54.

PÁTEČNÍ DATA: Nad milionem diváků pouze Televizní noviny, na druhém místě skončila pohádka Tři životy

Celková sledovanost, i přes výsledky v TOP 10 za všechny pořady, jde za televizí Nova, a to přes den i v hlavním vysílacím čase (prime time) a v obou diváckých skupinách. Nejvyšší podíl nepřekročil třicet procent ani u nejdůležitější skupiny mladšího publika v prime time. Dosáhl však 29,14 %. ČT 1 v 15+, což je zase pro ni nejdůležitější divácká skupina, získala 16,88 % a Prima stanici předstihla až v 15–54 s podílem na celkové sledovanosti 16,97 %. Televize Barrandov se pak v 15+ a v obou časech dostala jen lehce nad 5 %.

placené sekci DigiZone.cz najdete tabulky celodenních a večerních podílů v cílových skupinách D15+ a D15-54 a přehledy TOP 5 pořadů za jednotlivé programy České televize, Novy, Primy a TV Barrandov.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+