Více

TÚ SR zveřejnil připomínky k digitální dividendě na Slovensku

Slovenský telekomunikační úřad (TÚ SR) dnes na svém webu zveřejnil vyhodnocení veřejné diskuse k tzv. digitální dividendě, tedy využití kmitočtového spektra po vypnutí analogového terestrického vysílání. Server DigiZone.cz na to upozornil mluvčí tohoto regulačního orgánu Roman Vavro. Na devět předložených otázek odpověděly tři fyzické a pět právnických osob.

DOKUMENT: Vyhodnocení diskuse k využití digitální dividendy

Vavro konstatoval, že jde o krok, který je běžný ve všech zemích, které přecházejí z analogového na digitální terestrické vysílání. Připomínky, které mohla dodat i veřejnost, bylo možné zasílat do 3. dubna. Z dokumentu vyplývá, že své poznámky k němu měla např. Slovenská televize a telekomunikační operátoři Orange Slovensko a Slovak Telekom. Právě STV uvedla, že vzhledem ke kvalitě šíření signálu je frekvenční pásmo vhodné k celému spektru služeb elektronických komunikací.

stul

DOKUMENT: Závěry z veřejné diskuse k využití digitální dividendy

V budoucnosti má Slovenská televize v úmysle využívat pro šíření veřejnoprávních televizních programů i přicházející nové technologie, jako jsou např. LTE sítě a jiné širokopásmové služby. STV dále dala najevo očekávání, že rozhodnutí TÚ SR v sobě bude obsahovat nejen současné potřeby televizních vysílatelů, ale také garanci budoucího technologického rozvoje, především pak dostatečnou šířku spektra pro vysílání ve vysokém rozlišení.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+